Radiografische besturing voor de agrarische sector

Bij werkzaamheden in de land- en tuinbouw moet de machinist vaak naast de machine kunnen staan om goed zicht te houden op het werkgebied. Vanaf die positie bedient hij functies zoals lieren, maaien, heffen, snoeien of transporteren zonder steeds terug te hoeven naar de bestuurdersplaats. Radiografische besturing maakt het mogelijk om veilig te werken op moeilijk bereikbare locaties, tussen bomen, op hellingen of rondom landbouwmachines, terwijl de operator continu overzicht houdt op de werkzaamheden. 

AGRARISCHE TOEPASSINGEN

Klauwmachines

Beglazingsmachines (kassen)

Oogstmachines

Spuitbomen

Voederwagens

Rooimachines

Enkele zenders die geschikt zijn voor de agrarische sector

ERGO-S

Geschikt voor mobiele hydraulische machines waarbij proportionele bediening met mini-joysticks gewenst is. Door het compacte ontwerp is de zender prettig te gebruiken tijdens werkzaamheden waarbij de operator zich veel verplaatst.

NOVA SERIE

GL

Waarom kiezen voor radiografische besturing van Hetronic?

Autonome besturing

Door de radiografische besturing zijn er minder mensen nodig

Stabiel bereik

De besturingssystemen hebben stabiel en betrouwbaar bereik, ook over grote afstanden

In-house engineers

Onze producten worden op maat gemaakt in Weesp en mocht er onverhoopt een storing zijn, dan kunnen wij dit snel repareren

Veiligheid

Tijdens werkzaamheden in de bos-, land- en tuinbouw is het belangrijk dat de operator de machine direct kan stoppen wanneer de situatie daarom vraagt. Daarom zijn de zenders voorzien van een TouchSensor™ in beide handgrepen die als verbeterde dodemansfunctie werkt. Daarnaast beschikt iedere combinatie van zender en ontvanger over een uniek 20-bit safety address. Hierdoor communiceert uitsluitend uw eigen zender met de gekoppelde ontvanger. Bekijk ook alle functionaliteiten voor aanvullende veiligheids- en bedieningsmogelijkheden.


RADIOGRAFISCHE BESTURING VOOR BOS-, LAND- EN TUINBOUW TOEPASSINGEN

Voor machines in de bos-, land- en tuinbouw zijn onder andere de ERGO F, ERGO S en NOVA L geschikt. De ERGO F is een veelgebruikte keuze dankzij het compacte ontwerp, het LCD-scherm en de programmeerbare bediening. Welke zender het beste past, hangt af van het type machine en de gewenste functies. 


Ja. Radiografische besturing maakt het mogelijk om de machine vanaf een veilige positie te bedienen, terwijl u goed zicht houdt op het werkgebied en de machine. Daardoor hoeft de operator zich niet in de directe gevarenzone van de machine of het materiaal te bevinden. 


Via de ontvanger. Voor proportionele hydrauliek stuurt de RX DC-Mobile PWM-kleppen of actuatormotoren met potentiometerfeedback aan; voor schakelende functies zijn er potentiaalvrije relais; voor integratie in een machinebesturing is er PROFIBUS en RS232/485.


Elke zender-ontvangercombinatie heeft een uniek 20-bit safety address. Het RF-kanaal regelt de frequentie, het safety address zorgt dat alleen uw zender uw ontvanger aanstuurt.

Radiografische besturing voor iedere machine in de bos-, land- en tuinbouw

Onze specialisten adviseren u graag over de juiste combinatie van zender, ontvanger en configuratie voor uw machine. Neem contact met ons op voor technisch advies of een vrijblijvende offerte.

Binnen 1 werkdag nemen we contact met u op.
Last Name
Email
Message
Het formulier is succesvol verzonden!
Er is een fout opgetreden bij het verzenden van het formulier. Controleer alstublieft alle velden en probeer het opnieuw.